Kas yra modalas

Kas yra modalas?

Tikriausiai ne vienam kyla toks klausimas pamačius ant gaminio sudėties užrašą modalas. Tai iš ties ne tokia dažna drabužių sudedamoji medžiaga kaip akrilas ar medvilnė ir visų pirma dėl savo kainos. Modalas vadinamas dirbtiniu šilku dėl savo ypatingo švelnumo, savybių nesitampyti ir gerai išlaikyti formą. Modalas net 50% geriau sugeria drėgmę nei medvilnė, nealergizuoja odos. Audinys labai gerai išlaiko spalvą ir neblunka. Dažniausiai iš modalo gaminami aukštos kokybės apatiniai ir pirmojo sluoksnio drabužiai. Modalo puikias drėgmės sugėrimo savybes labai mėgsta sporto drabužių kūrėjai, nes šios medžiagos apatiniai puikiai tinka rengtis kartu su kitais pažangiais rūbais, neleidžiančiais prakaituoti.

Kaip gaminamas modalas?

Modalas yra natūralus pluoštas, nors ir dirbtinai sukurtas žmogaus. Buko medžių celiuliozė yra veikiama įvairių cheminių procesų po kurių galiausiai gaunami modalo siūleliai. Jie tuomet centrifuguojami ir susukami į dideles rites. Siūlai suverpiami į audinius ar maišomi su kitomis medžiagomis. Modalas yra žymimas kaip bio-tekstilė, kadani gaminama iš gamtinių medžiagų. Šiuolaikinėje tekstilės pramonėje labai dažnai naudojami įvairių pluoštų mišiniai, kadangi vienos rūšies medžiaga dažniausiai nepažymi visomis reikiamomis savybėmis. Modalas taip pat dažnai maišomas kartu su elastanu ar kitomis medžiagomis, kad suteiktų gaminiui tokių savybių, kokių neturi modalas.

Gaminių iš modalo priežiūra

Šis dirbtinis šilkas ne toks reiklus priežiūrai, kaip natūralus šilkas. Gaminius iš modalo galima skalbti skalbimo mašinoje, galima lyginti, balinti, naudoti dėmių išėmėjus. Tik kaip ir visiems audiniams, patartina tos chemijos naudoti kuo mažiau. Be to, lyginti reikėtų ne pačiu karščiausiu lygintuvu. Kadangi modalas dažnai naudojamas mišiniuose su kitomis medžiagomis, prieš skalbiant drabužį būtinai reikėtų peržiūrėti gaminio etiketę su priežiūros patarimais iš gamintojo. Nes audinyje gali būti medžiagų, kurių negalima skalbti ar lyginti.

Susijusios prekės

Komentarai (0)