Akrilas

Akrilas – sintetinis pluoštas, kuris dėl savo savybių yra labai plačiai naudojamas drabužių pramonėje. Akrilą 1941 metais išrado amerikiečių kompanija DuPont, tačiau apie dešimtmetį medžiaga nebuvo pradėta plačiai naudoti pramoniniu būdu. Šiai dienai iš akrilo gaminama didžioji dalis kasdienės ir sporto aprangos. Akrilas gaminamas iš polimerų juos tirpinant įvairiuose tirpikliuose. Tuomet iš tirpalo ekstrakcijos būdu formuojami siūlai, kurie stangrinami kituose tirpaluose. Gauti siūlai toliau apdorojami iki galutinio produkto. Kadangi rinkoje yra daug pigių ir nekokybiškų akrilo gaminių, įprasta manyti, kad tai tiesiog pigesnis medvilnės ar vilnos pakaitalas, tačiau tai nebūtinai tiesa. Priklausomai nuo akrilo apdirbimo technologijos ir mezgimo būdo šios medžiagos audiniai kartais būna netgi brangesni nei medvilnės ar vilnos. Taip yra dėl to, kad akrilas savo jutiminėmis savybėmis yra artimas kašmyrui (yra švelnus, lengvas audinys), o atsparumu dėvėjimuisi, drėgmės sugėrimu ir garinimu – pažangiausiems sintetiniams audiniams (tiesa, ne visi akrilo gaminiai tuo pasižymi; kalbama tik apie specialios technologijos akrilinius gaminius). Tai nėra „standartinės“ medžiagos savybės – jas reikia išgauti. Visų gerųjų savybių supynimas į vieną siūlą yra ganėtinai brangus ir ilgas procesas, todėl galutinė aukštos kokybės akrilo kaina yra aukšta.

Akrilas dažniausiai nealergizuoja (odos sudirginimais skundžiasi dažniausiai tie, kurie kenčia nuo egzemos; bet fiksuojami atvejai yra labai reti), yra lengvai dažomas, išlaiko savo formą. Priežiūra taip pat paprasta – akrilo gaminius galima skalbi automatinėse skalbimo mašinose vidutinėje temperatūroje (dažniausiai iki 40°C); taip pat audinys atsparus UV spindulių neigiamam poveikiui, nebijo aliejų, tepalų, chemikalų (lengvai išsiplauna). Norint išvengti elektrinimosi, tereikia skalbiant įpilti audinių minkštiklio.

Pramonėje naudojami įvairaus tankio siūlai – nuo 0,9 iki 15 denų (DEN; denier). Priklausomai nuo audinio tankio, galutinis gaminys pasižymi tam tikromis savybėmis – gali puikiai šildyti šalčiausiu oru, arba būti geras apatinis drabužis sportui. Akrilas labai gerai sugeria drėgmę nuo kūno ir ją išgarina. Tai yra viena iš daugelio priežasčių kodėl akrilas yra bene pati populiariausia medžiaga drabužių pramonėje. Jeigu esate vienas/viena iš nusivylusiųjų akriliniais audiniais, matyt būsite išbandę pigius gaminius. Aukštos kokybės akrilas, kaip jau minėta ne vieną kartą šiame straipsnyje, ne tik kad ne prastesnis už vilnonius gaminius, bet ir juos lenkia savo unikaliomis savybėmis.

Drew Brady & Co. kompanija audiniams naudoja tik aukščiausios kokybės akrilą. Per keliasdešimt bendrovės veiklos metų buvo ištobulinti pažangiausi verpimo ir mezgimo metodai, kurie leidžia sukurti tokių savybių gaminius, kurie įtiks net ir didžiausiam skeptikui. Iš Heat Holders asortimento akrilo rasite kojinėse, pirštinėse, kepurėse. Kadangi būtent šie gaminiai turi būti ypač atsparūs dėvėjimuisi, gerai sugerti ir garinti drėgmę bei šildyti.

Šiltos kojinės Heat Holders yra gaminamos iš 3 skirtingais būdais paruošto akrilo:

  •          Išorinis sluoksnis yra pats tankiausias, kad užrakintų šilumą viduje ir kaip įmanoma mažiau dėvėtųsi.
  •          Vidurinysis sluoksnis yra sudarytas iš smulkių kilpomis supintų akrilinių siūlų, kurie tarpuose sulaiko šilumą.
  •          Arčiausiai odos esantis sluoksnis sudarytas iš ypač plonų (iki 2 denų tankio) plaušelių, kurie yra šilko švelnumo, gerai sugeria drėgmės perteklių nuo odos ir tarpuose tarp plaušelių sulaiko dar daugiau šilumos.

Mezgant kepures ir pirštines Heat Holders naudojama kita technologija – Heatweaver. Tai taip pat Drew Brady & Co. kompanijos ištobulintas audinys iš akrilo, kuris yra švelnus kaip šilkas, gerai šildo ir sugeria bei išgarina perteklinę drėgmę.

Taigi akrilas iš tiesų yra geras audinys su puikiomis jutiminėmis ir techninėmis savybėmis. Šiltos kojinės, šilti šalikai, šiltos kepurės ir kiti šildantys gaminiai yra praktiškai neįsivaizduojami be akrilo. Sakysite, kad vilna šiltesnė? Gal ir šiltesnė, tačiau dažniausiai vilna „kanda“ ir nepasižymi tokiomis geromis drėgmės sugėrimo ir garinimo savybėmis. Bet, kaip sakoma, dėl skonių nesiginčijama, ir tie, kurie besąlygiškai rinkosi tik natūralių audinių gaminius ir toliau tą darys. Dauguma šiuolaikinių audinių, tiek natūralių, tiek sintetinių yra geri – tik vieni geresni tam tikrais naudojimo atvejais nei kiti. Tad belieka nuspręsti, ko norite iš gaminio ir pasirinkti iš tokios sudėties, kuri geriausiai atitiktų jūsų lūkesčius.

Susijusios prekės

Komentarai (0)